Tropische storm Rita nu orkaan

De tropische storm Rita is dinsdag uitgegrooeid tot een orkaan van categorie 2 op de schaal van Saffir en Simpson. Inmiddels bereikt de storm snelheden van 160 kilometer per uur. Dit maakte het het National Hurricane Center (NHC) in Miami bekend.

Rita heeft de Key-eilanden voor de kust van Florida bereikt en raast nu naar de Golf van Mexico. De orkaan Katrina, die eind augustus het zuiden van de Verenigde Staten teisterde, viel in categorie 4. Tienduizenden bewoners van de eilanden zijn geëvacueerd.

In Miami zijn ook enkele laaggelegen gebieden geëvacueerd. Meer dan 11.000 huishoudens in Florida zitten zonder stroom. Gouverneur Jeb Bush heeft de bewoners opgeroepen om bescherming te zoeken. De waterstand bij vloed kan 1,2 meter hoger zijn dan normaal. In delen van Zuid-Florida zijn scholen, winkels en enkele wegen gesloten.    

Inwoners van kuststreken op Cuba zijn opgeroepen om naar hoger gelegen gebieden te gaan. Duizenden toeristen zijn geëvacueerd. Amerikaanse marineschepen die zijn ingezet om de slachtoffers van orkaan  Katrina in Louisiana en Mississippi te helpen, zoeken een veilig heenkomen. 

President Bush

Ook voor de komst van deze nieuwe orkaan zijn er olieplatforms geëvacueerd. Volgens meteorologen kan Rita boven het warme water van de Golf van Mexico nog aan kracht toenemen en windsnelheden van 178 kilometer per uur bereiken. 

Komend weekeinde zal deze orkaan naar verwachting opnieuw aan land komen. Waar dat precies zal zijn, is nog niet duidelijk; in Texas, het noorden van Mexico, of in Louisiana. 

President Bush bezoekt voor de vijfde keer het gebied dat door Katrina werd getroffen. Hij gaat opnieuw naar New Orleans. Die stad in de staat Louisiana is drie weken na de ramp nog steeds geheel ontruimd.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio