Nog geen landelijke kilometerheffing

Het kabinet schuift een besluit over de invoering van een landelijke kilometerheffing op de lange baan. Wel komt er over een paar jaar alvast een heffing bij belangrijke verkeersknelpunten, bijna allemaal in de Randstad. 

Dat blijkt uit de nota Mobiliteit over het verkeers- en vervoersbeleid tot 2020 van minister Peijs van Verkeer.  

De commissie-Nouwen, waarin tal van maatschappelijke organisaties vertegenwoordigd waren, had bepleit dat de landelijk kilometerheffing in 2012 zou worden ingevoerd. 

'Niet verantwoord'

Volgens Peijs onderschrijft het kabinet "het eindbeeld" van die commissie, maar is het "gewoon niet verantwoord" om nu al een besluit te nemen. Zij laat dat over aan een volgend kabinet. 

De benodigde techniek vergt een eenmalige investering van 3 miljard euro. Daarna is jaarlijks 800 miljoen nodig om het systeem te exploiteren. Bovendien is moeilijk te voorspellen hoe en hoe snel de technologie zich ontwikkelt, schrijft Peijs in de nota.  

De ANWB is teleurgesteld dat er nu niet voor is gekozen om de landelijke kilometerheffing al vanaf 2012 in te voeren zoals de commissie-Nouwen had voorgesteld. 

Milieudefensie, die de minister met actievoerders opwachtte, vindt de nota "bedroevend slecht voor het milieu, onrealistisch en dus oliedom". 

Verkeersdoden

Belangrijke doelstellingen in de nota Mobiliteit zijn dat 95 procent van de reizigers in 2020 op tijd op hun plaats van bestemming aankomen en de files 40 procent korter zijn.

Het aantal verkeersdoden moet verminderd worden, van maximaal 640 naar 580. Vooral nieuwe, veilige voertuigtechnieken moeten daarvoor zorgen. 

De Tweede Kamer spreekt in november over de plannen.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 477 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 327 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1604 keer afgespeeld

Meer video en audio