De Vlieger zet eigen strafdossier online

Zakenman Erik de Vlieger heeft een groot deel van zijn eigen strafdossier op internet openbaar gemaakt. De Vlieger wordt verdacht van afpersing en bedreiging. 

Door de stukken op internet te publiceren probeert hij aan te tonen dat hij ten onrechte door het Openbaar ministerie wordt verdacht. "Justitie heeft geen zaak en dat moet nu maar eens duidelijk zijn", zegt hij in De Telegraaf.

De Vlieger wordt er volgens de stukken van beschuldigd betrokken te zijn geweest bij onregelmatigheden rond de verkoop van enkele panden in Amsterdam, onder andere café Raffles.

Hoofdverdachte

Het OM heeft nog niet besloten of het De Vlieger ook echt gaat vervolgen. "Die beslissing nemen wij pas als het onderzoek naar de hoofdverdachte is afgesloten", stelt persofficier Festen. 

Die hoofdverdachte is beveiligingsadviseur Itzhak M. Morgen dient de pro-forma zitting tegen M., maar waarschijnlijk wordt diens zaak pas begin 2006 inhoudelijk behandeld. Itzhak M. heeft in het verleden voor De Vlieger gewerkt en hij wordt beschuldigd van afpersing en bedreiging. Justitie heeft het strafdossier tegen zijn voormalige werkgever om dezelfde reden aangelegd. 

Naast De Vlieger en M. heeft het OM nog twee verdachten op het oog. Ook in die gevallen neemt justitie pas volgend jaar een beslissing over vervolging. 

Imperium

Erik de Vlieger wist de afgelopen jaren in korte tijd een imperium op te bouwen van vastgoed, media-activiteiten en tenslotte luchtvaartbedrijven. Vorig jaar raakte hij voor het eerst in opspraak. Volgens het Openbaar Ministerie zou er bij Air Holland geld zijn witgewassen. 

De Vlieger zou volgens justitie mogelijk ook banden hebben gehad met wijlen Willem Endstra en Heineken-ontvoerder Holleeder. De Vlieger ontkent dat echter met klem. 

Het OM is verbolgen over de publicatie van De Vliegers strafdossier op internet, omdat het onderzoek nog onder de rechter is en er in de stukken ook de namen van andere personen genoemd. "Dat kan hun belangen schaden", aldus Festen. 

Volgens de persofficier wordt onderzocht of het mogelijk is om stappen te ondernemen tegen De Vlieger vanwege het naar buiten brengen van de documenten.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio