Van Gogh werkte voor moslimomroep

Theo van Gogh heeft vlak voor zijn dood aan de Nederlandse Moslimomroep NMO toegezegd een tv-serie te regisseren. Dat schrijft de Volkskrant. Het zou gaan om een serie waarin moslimjongeren worstelen met hun geloof. 

Met de 12-delige serie, die 'Duizend en één dag' zou gaan heten, wilde Van Gogh een brug slaan naar de moslimgemeenschap in Nederland. Van Gogh wilde ook een brief schrijven waarin hij zou uitleggen dat hij een tegenstander is van fundamentalisten, maar dat hij "moslims als mens" respecteerde. 

Volgens de NMO komt de serie er alsnog, zij het in aangepaste vorm. De nieuwe serie wordt harder en heftiger dan het oorspronkelijke plan. 'Duizend en één dag' gaat over een 12-jarige Marokkaanse jongen van wie de broer radicaliseert. 

De serie wordt geproduceerd door Van Goghs compagnon Gijs van de Westelaken. Filmer Eddy Terstall begeleidt de serie. 

Wanneer de serie wordt uitgezonden, is nog niet bekend. De NMO heeft weinig zendtijd, nu het vanaf 1 september tv-uren moet delen met de Nederlandse Islamitische Omroep. Van Gogh maakte eerder voor de AVRO de serie 'Najib en Julia', over de liefde tussen een Marokkaanse pizzakoerier en een Haags hockeymeisje. 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio