De Mols Talpa is begonnen

Zenuwachtig was John de Mol. Heel erg zelfs, bekende hij in een interview met Radio 1, aan de vooravond van de eerste uitzending van zijn tv-zender Talpa.

Zaterdagavond ging Talpa van start. John de Mol schreef daarmee opnieuw tv-geschiedenis. Als alles loopt zoals het moet lopen, verandert Talpa het tv-landschap voorgoed. Daar is vriend en vijand het over eens.

Tegenover NOS-verslaggeefster Gerdien Blankenstijn uitte De Mol - vooraf - zijn gevoelens over de eerste Talpa-avond: "Het is het gevoel dat je hebt als je naar de tandarts moet. Er zijn nog zoveel dingen die mis kunnen gaan. En als je dan in een slechte bui bent, dan word je daar niet vrolijk van."

Maar verlammen doet het de ambiteuze tv-baas niet. "Ik heb dit altijd. Als ik iets nieuws doe, dan heb ik de volle overtuiging dat het klopt. Naarmate het moment dichterbij komt, dan ga ik weer twijfelen. Maar we zijn er klaar voor. Helemaal klaar, dat ben je natuurlijk nooit, zeker niet als je een nieuwe zender begint. Maar wel genoeg klaar om te beginnen."

Sidderen

De Mol wil zoals bekend binnen een jaar tien procent van de leeftijdsgroep tussen 20 en 48 jaar voor zich winnen. Zegt hij dat vooral om zijn concurrenten te laten sidderen?

"Nee, helemaal niet. Maar als je praat met adverteerders, dan moet je een duidelijk signaal geven. Zij willen weten waar je voor staat."

Bovendien is het medialandschap veranderd. 

"Als je kijkt naar RTL4, dat is ooit begonnen als RTL Veronique, met heel veel Luxemburgse programmaatjes, waar geen hond naar keek. Toch is die zender heel langzaam volwassen geworden. Dat kon ook, omdat er geen concurrentie was. Hetzelfde geldt voor SBS. Nu is het medialandschap heel vol. Als je er tussen wil komen, dan moet je met enig geweld doen. Heel vriendelijk vragen of je mag passeren, dat lukt niet meer."

Rotzorg

Waar wil De Mol zijn kijkers eigenlijk vandaan halen? "Ik zou het niet weten, en ook experts van allerlei onderzoeksbureau's weten het niet. Het zou me eerlijk gezegd een rotzorg zijn. Als ze maar komen."

De Mol is niet bang dat de tweede zender die hij volgend jaar wil beginnen, Talpa gaat beconcurreren. "Ze zijn weliswaar allebei breed, maar ook aanvullend. Je kunt het vergelijken met Amstel en Heineken, of met Libelle en Margriet." 

Bovendien: op de tweede zender kan hij ook overdag gaan uitzenden, en dat is belangrijk, als je nieuwe dingen wil proberen. Verder heeft De Mol grote  ambities met Talpa, dat moet uitgroeien tot een multimediaal bedrijf. "En daarvoor heb je een stevige positie nodig op het open net, met twee zenders dus. 

Gevraagd of De Mol, als baas van Talpa en Radio 538 en grootaandeelhouder van Versatel, nog meer wil in het leven, zegt hij: "De beste programmamaker worden van de wereld. Dat is mijn drive."

 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio