Tweede-Kamerlid Eerdmans van de LPF heeft op internet een terreurfolder geplaatst. Daarin staan adviezen voor burgers over hoe te handelen bij terreuraanslagen.
Volgens Eerdmans is het met de aanhoudende dreiging van een terroristische aanslag in Nederland de hoogste tijd dat burgers worden ingelicht over de manier waarop ze moeten omgaan met mogelijke incidenten. In de folder staat ook hoe ze kunnen meehelpen om een aanslag te voorkomen.
Publiekscampagnes
Het LPF-Kamerlid vindt dat het kabinet al veel eerder met zo'n initiatief had moeten komen. De Britse, Spaanse en Amerikaanse overheden maken al gebruik van terreurfolders. In Groot-Brittannië worden burgers zelfs al jaren voorgelicht door middel van publiekscampagnes.
De folder van Eerdmans, te vinden op www.terreurfolder.nl, is een vertaling van de Britse terreurfolder, aangevuld met informatie van de Spaanse overheid en de Nederlandse EHBO-site.
Na de aanslagen in Londen zei minister Donner van Justitie dat hij niet negatief staat tegenover een publiekscampagne zoals in Groot-Brittannië. Hij laat eerst onderzoeken of het publiek zit te wachten op dergelijke informatie. De uitslagen van het onderzoek worden half september verwacht.
Geen behoefte
Vorig jaar heeft de Nederlandse overheid de mogelijkheid al onderzocht, maar toen bleek dat de burgers geen behoefte hadden aan informatie over terreuraanslagen. Dat was echter nog voor de moord op Theo van Gogh en de aanslagen in Londen.

»
»
»