De rechtbank heeft opnieuw straffen opgelegd in een groepsverkrachtingszaak. Drie jonge Rotterdammers kregen celstraffen variërend van 12 tot 18 maanden cel opgelegd. Ook kregen ze een taakstraf.
De daders maakten volgens de rechter deel uit van een groep jongens tussen de 16 en 20 jaar die meisjes misbruikten. De groep noemde zich de Cabo Pimp Unit, oftewel de Kaapverdische Pooier Eenheid.
Spangen
De jongens kwamen bijeen in een woning in Spangen, waar zij porno keken, op de playstation speelden en meisjes uitnodigden. De meisjes werden gedwongen tot seks. Zo zijn zes meisjes tussen de 11 en 16 misbruikt.
Eerder veroordeelde de rechtbank vijf andere bendeleden. In september staan nog twee andere verdachten terecht.
De rechtbank in Rotterdam behandelde ook groepsverkrachtingen in Katendrecht, Rotterdam-West en -Oost. Justitie wil nu dat er een gedegen onderzoek komt naar het ontstaan van groepsverkrachtingen.
'Topje'
Volgens officier van justitie Pols zijn de behandelde zaken in Rotterdam slechts "het topje van de ijsberg". "Je kunt de windroos in Rotterdam wel rondgaan. In elke wijk lijkt wel zoiets te spelen."
Justitie wil vooral weten welke factoren een rol spelen bij dit soort verkrachtingen. "Nieuwe media zoals MSN, de gezinssituatie en seksuele voorlichting kunnen een rol spelen", stelde Pols tijdens de rechtszaak. "Maar misschien is het wel cool om je als slet of pooier te gedragen en is dat het enige dat leidt tot onvrijwillige seks."
Het Nederlands Studiecentrum Criminaliteit en Rechtshandhaving in Leiden heeft eind vorig jaar onderzoek gedaan naar groepsverkrachtingen. Daaruit bleek dat jaarlijks zo'n 200 minderjarige jongens meedoen aan groepsverkrachtingen. Omdat verkrachtingen niet altijd worden gemeld, denken de onderzoekers dat het aantal deelnemers zelfs nog hoger ligt.
Deel deze pagina
»
»
»