Suriname heeft ook na de tweede stemronde in het parlement nog geen nieuwe president. Geen van de presidentskandidaten behaalde een tweederde meerderheid van 34 stemmen.
Ronald Venetiaan kreeg 27 stemmen, zijn tegenstander Rabin Parmessar kreeg twintig stemmen.
Twee parlementariërs stemden blanco. Dat gebeurde ook al in de eerste verkiezingsronde, die vorige week dinsdag werd gehouden.
De verkiezing wordt nu overgelaten aan de 893 leden van de Verenigde Volksvergadering. Daar is een gewone meeerderheid voldoende om de president aan te wijzen.
Het parlement ging vandaag akkoord met de kandidatuur van Rabin Parmessar, ook al heeft hij een Nederlands paspoort. De ontdekking daarvan leidde tot uitstel van de parlementszitting.
Bouterse
NDP-leider Bouterse zei op een bijeenkomst dat hij al langer van de dubbele nationaliteit van Parmessar afwist. Advocaten hebben uitgezocht dat dat geen beletsel is om president te worden, aldus Bouterse.
Volgens de oud-legerleider is Parmessar ook Surinamer en voldoet hij aan alle eisen om president te worden.
Bouterse waarschuwde het parlement tegen een motie die is ingediend in het Surinaamse parlement om Parmessar te diskwaliseren als kandidaat. "Dat is een gevaarlijk ding, want dan ontstaat er een patstelling omdat de rechter zich niet ontvankelijk zal verklaren", zei Bouterse.
Ook de verkiezingsprocedure van de vice-president is inmiddels begonnen. De kandidaten zijn Ramdien Sardjoe van het NF Plus en Wilfried Roseval van NDP/VVV. Deel deze pagina
»
»
»