Enthousiaste reacties op show U2

"U2 is geweldig, fantastisch, verslavend! Ik ben een fulltime fan!" Laaiend enthousiast waren ze, de tienduizenden fans die gisteravond in de Amsterdam ArenA bijeen waren voor het eerste van drie concerten in de Vertigo-tour van U2.

Zanger Bono wisselde woensdagavond klassiekers en nieuwe nummers af met politieke verklaringen en symboliek. Het nummer Running to stand still droeg hij op aan de vorig jaar vermoorde Theo van Gogh. 

"De lichtshow was fenomenaal", zei één fan. "Het was helemaal te gek", vulde een andere aan. 

Die hards

Zevenhonderdvijftig gelukkigen hadden onverwachts nog een kaartje weten te bemachtigen voor het uitverkochte concert. Toen alle voorbereidingen voor de Vertigo-show in de ArenA klaar waren, bleek er nog ruimte over te zijn. Ongetwijfeld tot grote vreugde van de vele fans.

Rond 10.00 uur woensdagochtend lagen er al honderden mannen en vrouwen bij de ingang van het stadion. Op luchtbedden, met slaapzakken en tassen vol met eten en drinken wachtten ze totdat ze om 16.00 uur naar binnen mochten. De echte die hards lagen al sinds dinsdagochtend 09.00 uur op de Arenaboulevard in Amsterdam.   

De U2-fanclub organiseerde woensdagmiddag op het strand van IJmuiden een welkomstboodschap voor de rocksterren. Het was de bedoeling dat de band deze groet vanuit hun vliegtuigen kon lezen. 

U2 was tijdens de Elevation Tour in 2001 voor het laatst in Nederland te zien. Toen speelden ze drie avonden in het Gelredome in Arnhem. Alle 150.000 kaarten voor de drie optredens van zanger Bono, gitarist The Edge, bassist Adam Clayton en drummer Larry Mullen in de ArenA waren binnen anderhalf uur weg. 

Grootste

De groep is sinds jaren een van de grootste rockbands ter wereld; al meer dan 25 jaar weet de band zich te vernieuwen en wereldwijd de hitlijsten te bestormen.

In 1976 begon U2 als schoolbandje met de naam 'Feedback'. Hun debuutalbum 'Boy' verscheen in 1980. Hun recentste cd met de titel 'How To Dismantle An Atomic Bomb' kwam in november vorig jaar uit en tot nu toe werden er wereldwijd 8,5 miljoen exemplaren van verkocht.  

Zanger Bono is ook de man achter de Live 8-concerten, die op 2 juli in tien landen over de hele wereld werden gehouden. Samen met collega-muzikant Bob Geldof zet hij zich in voor de bestrijding van armoede. Live 8 was het grootste muziekevenement ooit. In totaal traden 160 bands op om de aandacht te vestigen op de armoede in Afrika. 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 410 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 280 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1417 keer afgespeeld

Meer video en audio