Huisartsen akkoord met voorstel

De huisartsen zijn akkoord gegaan met het compromisvoorstel over de financiering van de huisartsenzorg.

Op de ledenvergadering van de Landelijke Huisartsenvereniging LHV stemde na vijf uur de overgrote meerderheid voor. 

De huisartsen krijgen onder meer 20 miljoen euro extra voor het voeren van hun praktijk. Er zijn afspraken gemaakt voor verder overleg. 

Het actiecomité van de LHV was vorige week nog fel tegen het voorstel. De garantie dat de afspraken ieder kwartaal geëvalueerd zullen worden heeft de artsen uiteindelijk over de streep getrokken. 

Het positieve besluit betekent dat er voorlopig geen acties meer worden gevoerd. 

Voorstel

Volgens het voorstel krijgen de huisartsen vanaf volgend jaar 52 euro per ingeschreven patiënt per jaar en 9 euro per consult. 

Dat is meer dan de 45 euro per patiënt per jaar en het consulttarief van ongeveer 7 euro dat de minister hen aanvankelijk wilde geven, maar minder dan de 55 en 11,56 die ze vroegen. 

Daarnaast kunnen de huisartsen volgens vaste afspraken bij de zorgverzekeraars aankloppen voor de financiering van praktijkondersteuning (49 miljoen euro), vergoedingen voor achterstandswijken of veel oudere patiënten (25 miljoen euro) en geld voor modernisering en nieuwe lokale initiatieven (75 miljoen euro).

Reacties

Minister Hoogervorst is tevreden. Hij is per saldo even veel geld kwijt als in zijn oorspronkelijke plan. Ook het kabinet is inmiddels akkoord met het voorstel. 

Ook onafhankelijk bemiddelaar Vogelaar is blij dat de huisartsen akkoord zijn gegaan. Verwacht wordt dat de zorgverzekeraars volgende week ook instemmen met het plan.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 400 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 276 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1391 keer afgespeeld

Meer video en audio