Een binnenvaarttanker met ruim 2000 ton stookolie aan boord is vanmorgen vroeg tegen een krib in de Waal bij Haaften gevaren. Door het gat in de romp dat door de aanvaring ontstond, is mogelijk 35 ton stookolie in de rivier gelekt.
Volgens een eerste onderzoek is de schade aan het milieu "redelijk beperkt".
Stuurfout
De 62-jarige schipper van de tanker is door het Korps Landelijke Politiediensten gehoord. De man moest naar eigen zeggen door een tegemoetkomend vaartuig te veel naar links uitwijken. Hierdoor botste hij tegen de krib, een stenen dam die het afschuiven van de oever moet voorkomen.
"Een stuurfout", aldus het KLPD. De man is niet aangehouden, wel is er een proces-verbaal opgemaakt.
De binnenvaarttanker, afkomstig uit Duisburg, was onderweg naar Antwerpen. Meteen nadat het lek was opgemerkt, keerde de schipper zijn vaartuig en meerde af aan een speciale steiger voor gevaarlijke stoffen in de calamiteitenhaven van Haaften, bij Zaltbommel.
Rond het schip zijn olieschermen aangebracht, zodat de olie niet verder in de Waal kan lekken. Het vrijgekomen goedje wordt opgezogen naar tankauto's en tankschepen.
Geen hinder
De gelekte vloeistof kwam uit een compartiment waarin 300 ton stookolie werd vervoerd. Met een helikopter wordt in de loop van de dag onderzocht hoe erg de Waal precies is vervuild. Het ongeval heeft niet tot hinder voor het scheepvaartverkeer geleid.

»
»
»