Rechte verdacht in zaak-Holloway

Op Aruba is een Nederlandse rechter aangehouden op verdenking van het medeplegen van moord, doodslag of ontvoering met de dood tot gevolg. Hij wordt verdacht in de zaak van de vermiste Natalee Holloway. Zijn zoon werd eerder al aangehouden in de zaak. 

De 18-jarige Amerikaanse scholiere Holloway verdween ruim drie weken geleden. De 17-jarige zoon van Van der S., Joran, werd twee weken geleden gearresteerd op verdenking van moord, doodslag of ontvoering met de dood tot gevolg. 

Van Holloway ontbreekt ieder spoor sinds zij verdween na een schoolreisje op Aruba. Op de dag van vertrek kwam zij niet op het vliegveld opdagen. Sindsdien hebben honderden mensen tot nu toe vergeefs naar haar gezocht op het eiland.

Wat er met Holloway is gebeurd, is nog een compleet raadsel. De politie gaat ervan uit dat zij door een misdrijf om het leven is gekomen, ook al is er geen lichaam gevonden. Er wordt nog met man en macht naar de vrouw gezocht. 

Verdwijning

Met de arrestatie van Van der S., die plaatsvervangend rechter is, hoopt de politie meer te weten te komen over de mysterieuze verdwijning van de scholiere. De jurist werd afgelopen weekeinde al twee keer gehoord als getuige. Hij meldde zichzelf gisteravond bij de politie en wordt nu volgens het OM verdacht van betrokkenheid bij de zaak. 

De echtgenote van de rechter is woedend en houdt vol dat haar man onschuldig is. Tegen CNN zei zij dat hij is gearresteerd omdat de Arubaanse autoriteiten onder druk staan van de Amerikaanse regering en de media om met resultaten te komen. "Mijn man is een integer persoon die hier al vijftien jaar in het rechtssysteem werkt." 

De moeder van Natalee Holloway is echter blij dat "er schot zit in het onderzoek". 

Zoon

Joran en de Surinaamse broers Deepak (21) en Satish (17) K. zijn als laatsten in het gezelschap van Holloway gezien. Oorspronkelijk verklaarden zij dat ze haar na een avondje stappen het eiland hadden laten zien en haar toen bij haar hotel hadden afgezet. Dit bleek niet te kloppen. 

De moeder van de twee broers zei gisteren tegen CNN dat een van haar zoons had toegegeven een verklaring te hebben verzonnen om Joran van der S. te beschermen. 

Vader en zoon Van der S. hebben al twee weken geen contact meer met elkaar. Normaal gesproken mogen minderjarige verdachten bezoek krijgen van hun ouders, maar de officier van justitie had in dit geval het contact tussen de twee verboden. De officier was bang dat de vader Joran zou kunnen beïnvloeden. De moeder mocht wel bij haar zoon op bezoek. 

DJ

Behalve de rechter, zijn zoon en de twee Surinaamse broers zit er ook nog een dj vast. De 26-jarige Steve C. wordt verdacht van het (mede)plegen van moord, doodslag of ontvoering met de dood tot gevolg. 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 397 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 275 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1370 keer afgespeeld

Meer video en audio