Varela woedend over 'misbruik' Nawijn

LPF-Kamerlid Varela is woedend op zijn fractiegenoot Nawijn omdat hij in het voormalige woonhuis van Pim Fortuyn een samenwerking wil bezegelen met de Vlaamse rechts-nationalist Filip Dewinter. 

Nawijn wil daar samen met de voorman van het Vlaams Belang een denktank oprichten die zich bezighoudt met vreemdelingenzaken en integratie. Volgens Nawijn is het "goed mogelijk" dat de beweging de opmaat is naar een nieuwe politieke partij in Nederland en Vlaanderen.

Ook Marten Fortuyn, de oudere broer van de vermoorde politicus, protesteert ertegen dat Dewinter en Nawijn het Rotterdamse 'Palazzo di Pietro' gebruiken. Hij noemt het een provocatie. 

Misbruik

Varela vindt dat Nawijn en Dewinter de naam van Pim Fortuyn "misbruiken". "Laten ze naar een hotel gaan of zo, maar niet naar het huis van Pim", aldus een geëmotioneerde Varela. 

Varela wil proberen om Nawijn en Dewinter morgen op andere gedachten te brengen bij het huis van Fortuyn.

Cordon sanitaire

Nawijn doorbreekt met het politieke verbond het 'cordon sanitaire', de afspraak onder Belgische partijen om niet met het Vlaams Belang samen te werken. Nawijn noemt die boycot onverstandig. "Je kunt beter de discussie met elkaar aangaan dan elkaar doodzwijgen", stelt hij in dagblad De Telegraaf.

Volgens Nawijn is de denktank nodig om het Nederlandstalige cultuurgoed en de gezamenlijke historie te bewaken in Europa. "Als we een Europa willen waar minderheden hun eigen cultuur kunnen behouden, dan hebben we sterke banden van Vlaanderen met Nederland nodig."

Een naam voor de beweging hebben Nawijn en Dewinter nog niet, maar mogelijk zal de naam van Willem van Oranje er in voorkomen. Daarmee willen de oprichters het belang van het Nederlandstalige cultuurgoed benadrukken. 

Vrije discussie

Nawijn denkt dat Fortuyn geen problemen zou hebben gehad met de samenwerking. "Pim stond juist voor een vrije discussie en het open debat. Het huis van Pim staat juist symbool voor vrijheid van meningsuiting en het uitwisselen van meningen om te kijken waar je het met elkaar eens bent en waar niet."

Fortuyn zette zich indertijd af tegen samenwerking met het Vlaams Blok, dat zijn naam vorig jaar veranderde in Vlaams Belang na een veroordeling wegens racisme. De oprichter van de LPF distancieerde zich meerdere keren van Filip Dewinter, die in 2002 probeerde aan te haken bij het succes van Fortuyns partij.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 397 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 275 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1370 keer afgespeeld

Meer video en audio