Michael Jackson vrijgesproken

Michael Jackson is door de jury vrijgesproken van seksueel misbruik van een toen 13-jarige jongen. Ook van de andere negen aanklachten, waaronder het ontvoeren van de jongen, het toedienen van alcohol aan hem en het chanteren van het slachtoffer en zijn familie werd hij vrijgepleit.

Rond 23.15 uur klonken de verlossende woorden 'not guilty' in de rechtbank in het Californische Santa Maria. Nadat hij op alle punten was vrijgesproken, pinkte de 46-jarige zanger een traantje weg. Daarna omhelsde hij zijn advocaten. 

Vervolgens verliet hij de rechtszaal samen met onder anderen zijn vader, moeder en zus Latoya. Buiten werd Jackson opgewacht door honderden uitzinnige fans. 

Onzekere periode

Met de uitspraak is een einde gekomen aan een voor Jackson onzekere periode van vier maanden. "De familie is erg opgelucht", verklaarde een woordvoerder van de Jacksons. 

Michael Jackson zelf gaf geen reactie. Hij vertrok vrijwel meteen weer naar zijn landgoed Neverland, dat op zo'n 56 kilometer van de rechtbank ligt. Wel zwaaide hij nog even naar zijn fans.

De 12-koppige jury had zeven dagen van beraadslagen nodig om tot een oordeel te komen. Toen maandagavond bekend werd dat de jury eruit was, volgden een paar spannende uurtjes voor Jackson. Rond 22.00 uur verliet hij zijn ranch om koers te zetten richting de rechtbank. Hij zag er gespannen uit toen hij daar aankwam.  

De voornaamste aanklacht tegen Jackson was seksueel misbruik van een 13-jarige jongen, die logeerde op zijn landgoed. Volgens de aanklagers zou hij de jongen ook hebben dronken gevoerd. Andere aanklachten waren onder meer afpersing en ontvoering. 



Twintig jaar


Jackson had, als hij wel schuldig was bevonden, een gevangenisstraf van maximaal twintig jaar kunnen krijgen.  

Jacksons lot lag in de handen van acht vrouwen en vier mannen van tussen de 20 en 79 jaar oud. In de afgelopen vier maanden hoorden zij 140 getuigenverklaringen. Ze moesten ruim zeshonderd bewijsstukken in hun overwegingen betrekken. 

De aanklagers kunnen niet in beroep gaan, omdat de uitspraak is gedaan door een jury. Aanklager Tom Sneddon heeft wel gezegd dat hij weer een onderzoek naar Jackson zal openen als er nieuwe aanwijzingen zijn. Gavin Arvizio, de jongen die zei misbruikt te zijn door de popster, heeft drie jaar om te beslissen of hij een civiele procedure tegen Jackson begint. De kans dat de zanger daarin wordt veroordeeld is na de vrijspraak echter een stuk kleiner geworden.

   

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 395 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 271 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1349 keer afgespeeld

Meer video en audio