Zo'n 10.000 gemeenteambtenaren uit het hele land hebben zich donderdagmiddag op het Museumplein in Amsterdam verzameld. In het kader van een 24-uursstaking voerden ze actie voor een goede cao.
Onder de demonstranten waren brandweerlieden, ambulancepersoneel en kantoormensen. FNV-voorzitter Jongerius sprak van een "goede opkomst".
De vakbonden hebben goede hoop dat de werkgevers tegemoet komen aan hun eisen. "Maar", zo dreigde actiecoördinator Wiechmann, "als de gemeenten niet in beweging komen, volgen de komende maanen meer actie".
De vakbonden Abvakabo FNV en CNV Publieke Zaak riepen alle 190.000 gemeenteambtenaren op om vandaag te staken uit protest tegen het vastlopen van de onderhandelingen voor een cao. De onderhandelingen liepen eind april vast op de looneis van de bonden en hun eis het zogenoemde functioneel leeftijdsontslag (FLO) in stand te houden.
Door deze regeling moeten gemeenteambtenaren met zwaar lichamelijk werk, zoals brandweerlieden en ambulancebroeders, tussen hun 55ste en 60ste jaar verplicht met pensioen.
Actiebereidheid
Lang niet alle gemeenteambtenaren doen mee aan de 24-uursstaking. In het zuiden van het land is de actiebereidheid klein, zegt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten.
In het noorden doen er meer ambtenaren aan de acties mee, al blijven maar in een paar plaatsen alle loketten dicht.
Wel staakt het openbaar vervoer vandaag in Amsterdam, Utrecht en Rotterdam. In Utrecht en Amsterdam ligt het openbaar vervoer al sinds middernacht stil. In Rotterdam reden tussen 11.00 tot 14.00 uur geen bussen, trams en metro's.
Volgens een woordvoerder van ambtenarenbond Abvakabo staan er nauwelijks mensen te wachten op de stations, omdat reizigers goed op de hoogte waren van de actie.
Verder wordt op veel plaatsen het huisvuil niet opgehaald en de brandweer en ambulancediensten in heel Nederland draaien zondagsdiensten.
Deel deze pagina
»
»
»