Opnieuw is er een vliegtuig van de Turkse maatschappij Onur Air aan de grond gebleven vanwege technische problemen. Het toestel lekte kerosine uit een kapotte brandstofklep toen het op het punt stond te vertrekken vanaf vliegveld Eindhoven.
Directeur De Boer van de luchthaven zag het lek hoogstpersoonlijk vanuit zijn raam, en sloeg meteen alarm. De Inspectie Verkeer en Waterstaat stuurde onmiddellijk drie inspecteurs op onderzoek uit.
Inspectie wees uit dat door een fout in de elektronica de klepaansluiting van de brandstof niet goed werkte. Echt gevaar is er niet geweest. De vleugels zijn uitgerust met ribbels, waardoor de brandgevaarlijke vloeistof niet bij de hete motoren kon komen.
Verbod
Nog maar een week geleden werd het vliegverbod tegen Onur Air ingetrokken. Het verbod was door de luchtvaart-inspectie ingesteld omdat er gebreken waren ontdekt bij een aantal toestellen van Onur Air.
Het euvel van woensdag had overigens niets te maken met de drie punten uit het verbeterplan van Onur. De inspectie trok op die voorwaarde het vliegverbod weer in.
Het toestel is inmiddels leeg teruggekeerd naar Turkije. De gestrande passagiers zijn overgeboekt op een vlucht van Schiphol naar Turkije.
Deel deze pagina
»
»
»