Huisartsen demonstreren in Den Haag

Rond de duizend huisartsen, verpleegkundigen en patiënten hebben in Den Haag geprotesteerd tegen meer marktwerking in de zorg. 

De demonstratie gaat vooraf aan een staking van de huisartsen, die van woensdag tot en met vrijdag duurt. 

De artsen zijn bang dat de zorgverzekeraars in het nieuwe stelsel teveel macht krijgen. Zij moeten met de verzekeraars om de tafel om te onderhandelen over hun vergoeding. 

Bemiddelaar

Na de staking wordt waarschijnlijk een bemiddelaar ingesteld, die de relatie tussen minister Hoogervorst van Volksgezondheid en de huisartsen moet verbeteren. 

Een Kamermeerderheid van CDA en PvdA pleit voor zo'n bemiddelaar, omdat de onderhandelingen tussen de minister en de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) volledig zijn vastgelopen. 

Hoogervorst ziet wel iets in dit idee. De LHV heeft maandag een laatste aanbod verworpen waarmee de minister de staking had willen voorkomen.



Hij stelde voor dat huisartsen om arbitrage kunnen vragen, als zij in het nieuwe zorgstelsel in conflict komen met een verzekeraar. De LHV vindt dat niet ver genoeg gaan.

Kort geding

Bijna 70 procent van de artsen doet mee aan de staking. De actievoerende artsen behandelen alleen nog ernstig zieke patiënten en spoedeisende gevallen. 

Andere patiënten moeten wachten, of zijn aangewezen op het alarmnummer 112 of de huisartsenposten van de ziekenhuizen. 

Veel ziekenhuizen hebben tijdelijk extra artsen aangetrokken om de verwachte stroom patiënten te kunnnen verwerken.

Tientallen huisartsen die het oneens zijn met de acties hebben de patiëntenfederatie NPCF gevraagd een kort geding aan te spannen tegen hun stakende collega's. 

De organisatie ziet daar vooralsnog vanaf om verdere escalatie te voorkomen, maar vindt de staking wel onrechtmatig. 

In het verleden heeft de rechter uitgesproken dat een huisartsenstaking niet langer dan twee dagen mag duren en  niet vlak voor het weekend mag plaatsvinden. 

De federatie stapt wel naar de rechter als zich door de acties ongelukken gebeuren of als er nieuwe stakingen volgen.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 338 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 211 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1107 keer afgespeeld

Meer video en audio