Bij een zelfmoordaanslag in de Noord-Iraakse stad Arbil zijn zeker zestig doden gevallen, meldt ziekenhuispersoneel. Er zouden 150 gewonden gevallen zijn.
De aanslag werd gepleegd door een man met explosieven in de buurt van een recruteringscentrum voor de Iraakse politie. Onduidelijk is of de man met een auto op een rij wachtenden inreed.
De aanslag is de zwaarste sinds 28 februari. Toen kwamen bij een aanslag bij een ziekenhuis in Hillah ruim honderd mensen om.
Tegenvaller
De aanslag is een zware tegenvaller voor de nieuwe Iraakse regering. Bij de beëdiging gisteren van zijn nieuwe regering zei premier Jaafari dat beëindiging van het geweld de hoogste prioriteit heeft.
De ministersploeg van premier Jaafari telt vijftien sjiieten, vier soennieten en één christen en kwam na maandenlange onderhandelingen pas tot stand. Het kabinet is overigens nog steeds niet volledig. Vier mininstersposten moeten nog worden ingevuld, waaronder de cruciale op de ministeries van Olie en Defensie. Daar zitten voorlopig waarnemende ministers.
Waarnemers leggen een verband tussen de moeizame vorming van de nieuwe regering en het oplaaien van het geweld van de afgelopen twee weken. Opstandelingen zouden gebruik maken van het aanhoudende machtsvacuüm.
Arbil, 350 kilometer ten noorden van Bagdad, is een bolwerk van de Koerdische partij KDP van Massoud Barzani.
Deel deze pagina
»
»
»