ReferendumWijzer online

Toch een zekere opluchting bij minister Pechtold van Bestuurlijke Vernieuwing. Hij behoorde tot het selecte groepje mensen dat, onder het oog van de pers, de ReferendumWijzer mocht invullen.

En de uitslag mocht er wezen: Pechtold bleek het voor 94 procent eens te zijn met het voorstel voor de Europese Grondwet, en kan dus met een schoon geweten het kabinetsstandpunt innemen als hij op 1 juni in het stemhokje staat.

De ReferendumWijzer.nl van het Instituut voor Publiek en Politiek staat online. Het is een hulpmiddel voor mensen die niet weten of ze in het raadgevend referendum "voor" of "tegen" de grondwet moeten stemmen.

De bezoekers kunnen aan de hand van 25 vragen bepalen in hoeverre zij zich kunnen vinden in het voorstel waarover de 25 nationale regeringen in de Europese Unie het eens zijn geworden.  

Initiatiefnemers

Behalve Pechtold vulden ook de drie initiatiefnemers voor het referendum - de Kamerleden Karimi (GroenLinks), Van der Ham (D66) en Pechtold - de vragen bij de presentatie van de website direct in.

De eerste twee haalden een score van 82 procent, Dubbelboer kwam op 84 procent uit. Ook zij kunnen zich dus met een gerust hart achter het door hun partij en henzelf gepropageerde standpunt (voor) scharen. 

Het Instituut voor Publiek en Politiek is ook verantwoordelijk voor de StemWijzers die bij de Tweede-Kamerverkiezingen van 2002 en 2003 en bij de Europese verkiezingen van vorig jaar veelvuldig zijn geraadpleegd. 

Bij de laatste verkiezingen vroegen ruim 2 miljoen mensen op deze manier een stemadvies. Bij de Europese verkiezingen bijna een half miljoen. 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 312 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 187 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 986 keer afgespeeld

Meer video en audio