De helikopter van de Duitse minister van Defensie, Karl-Theodor zu Guttenberg, is op de laatste dag van zijn bezoek aan Afghanistan mogelijk beschoten. De piloot moest ontwijkende manoeuvres maken en opende het vuur met machinegeweren om rebellen op de grond te verjagen.
Of de helikopter, die ook de Duitse ambassadeur in Afghanistan aan boord had, ook daadwerkelijk is beschoten, is niet duidelijk. De piloten zeggen lichtflitsen te hebben gezien die er op kunnen duiden dat er vanaf de grond op hen werd geschoten, maar die ook de weerspiegeling van het zonlicht kunnen zijn geweest.
Geen schade gevonden
De piloten wilden geen enkel risico lopen omdat een soortgelijke helikopter de voorgaande dag vier keer was geraakt bij beschietingen, meldt de Frankfurter Allgemeine.
De vlucht van de minister, van Kundus in het noordoosten van Afghanistan naar Oezbekistan, kon worden voortgezet. Bij de landing werd geen schade aan de heli ontdekt.
De nieuwe Duitse minister was de afgelopen week op kennismakingsbezoek in Afghanistan. Uit veiligheidsoverwegingen was zijn reis vooraf niet bekendgemaakt.
Deel deze pagina
»
»
»
»
»
»