Schutter Fort Hood verlamd

De man die vorige week dertien mensen doodschoot op de legerbasis Fort Hood in Texas is verlamd geraakt. Dat zegt zijn advocaat. "Waarschijnlijk zal hij nooit meer kunnen lopen."

De 39-jarige legerpsychiater Nidal Malik Hasan raakte bij zijn arrestatie gewond door politiekogels en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Zijn advocaat heeft gisteren een uur met hem gepraat.

Tekort aan majoors
Nidal Malik Hasan werd in mei vorig jaar bevorderd tot majoor. Een anonieme bron in het Amerikaanse leger heeft tegen CNN gezegd dat Hasan werd bevorderd omdat er een tekort was aan majoors in het medische korps. Een aantal kapiteins dat anders niet voor promotie in aanmerking zou komen, is daardoor toch gepromoveerd.

Hasan moet voor een militaire rechtbank terechtstaan. Het motief voor zijn daad is nog steeds niet duidelijk.

Deel deze pagina

Video en Audio

Meer video en audio