In Afghanistan zijn zeker zes mensen gewond geraakt bij een aanslag in de buurt van een NAVO-legerbasis bij Kabul. De dader blies zichzelf op in een auto op het moment dat een militair konvooi passeerde.
De gewonden zijn drie Afghaanse burgers en drie buitenlandse militairen. Op het terrein van de legerbasis worden Afghaanse militairen en politieagenten getraind. De aanslag is opgeëist door de Taliban.
Duitse troepen
Duitsland stuurt extra militairen naar de regio Kundus in het noorden van Afghanistan. Dat heeft minister van Defensie Guttenberg gezegd op bezoek bij de Duitse troepen.
Er komen 120 militairen extra bij, bovenop de 450 gevechtstroepen die er al in de regio zitten. In de relatief rustige regio Kundus is het geweld de laatste maanden toegenomen.
Deel deze pagina
»
»
»
»
»