Grote stroomstoring treft Brazilië

De Itaipu-dam op de grens van Paraguay en Brazilië. De Itaipu-dam op de grens van Paraguay en Brazilië. Foto: Flickr / Creative Commons / adman_as / by-nc-sa 2.0

In Brazilië hebben miljoenen mensen gisteravond uren zonder stroom gezeten. De stroomstoring trof grote steden als Rio de Janeiro en Sao Paulo. Ook in Paraguay was in grote delen van het land geen elektriciteit.

Bij de grens met Paraguay hield een waterkrachtcentrale er plotseling mee op. Volgens de Braziliaanse minister van Energie kwam dit mogelijk door zwaar onweer.

In Sao Paulo strandden tienduizenden mensen doordat de metro's niet meer reden. Ook vielen verkeerslichten en straatlampen uit. In Brazilië valt wel vaker de stroom uit, maar niet op zo'n grote schaal.

De waterkrachtcentrale bij de grens met Paraguay levert twintig procent van de stroomvoorziening van Brazilië. De centrale in de Itaipu-dam is de op een na grootste waterkrachtcentrale ter wereld.


Grotere kaart weergeven

Deel deze pagina

Audio Reportage RTV Noord

  • Grote stroomstoring in Brazilië en Paraguay Een grote stroomstoring vannacht in Brazilië en Paraguay. Tien Braziliaanse deelstaten zaten zonder stroom. In Paraguay was zelfs... in 90 % van het land geen electriciteit meer. Correspondent Marjon van Royen in Rio de Janeiro.

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 433 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 300 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1511 keer afgespeeld

Meer video en audio