Premier Balkenende werkt mee aan het onderzoek van de Nationale ombudsman over klachten van Edwin de Roy van Zuydewijn.
In de Tweede Kamer reageerde hij op berichten in de media dat hij het onderzoek wil frustreren.
De Roy van Zuydewijn, de ex-man van prinses Margarita, heeft er bij de ombudsman over geklaagd dat hij jarenlang door de overheid is tegengewerkt. Zo zou het Kabinet der Koningin informatie over hem hebben ingewonnen bij het Bouwfonds, waar hij destijds werkte.
Bestuursorgaan
Balkenende zei in de Kamer dat de ombudsman om juridische redenen niet bevoegd is het Kabinet der Koningin te onderzoeken.
"Het Kabinet der Koningin is geen bestuursorgaan. De bevoegdheden van de Nationale ombudsman beperken zich tot bestuursorganen van de overheid," zei premier Balkenende. "Maar omdat de ombudsman bekend had gemaakt dat hij onderzoek doet, en om misverstanden te voorkomen, werk ik toch mee", zei de premier.
De premier betreurde het dat vertrouwelijke stukken gelekt waren naar de media. "Verfoeilijk", vond hij. Balkenende wilde er daarom in de Tweede Kamer niet op ingaan, maar de resultaten van het onderzoek afwachten.
De Nationale ombudsman, Alex Brenninkmeijer, is van plan voor het eind van dit jaar de uitkomsten van het onderzoek bekend te maken.
Deel deze pagina
»
»
»