Onderzoek naar daling tbs-veroordelingen

Justitie gaat onderzoeken waarom rechters steeds minder vaak tbs opleggen. Dat schrijft staatssecretaris Albayrak aan de Tweede Kamer.

Vorig jaar daalde het aantal tbs-uitspraken van 183 naar 118. Albayrak wil weten of dat te maken heeft met het toenemend aantal verdachten dat weigert mee te werken aan een psychiatrisch onderzoek om zo tbs te ontlopen.

De gemiddelde behandelingstijd van tbs'ers is opgelopen tot ruim acht jaar. De staatssecretaris gaat kijken of het mogelijk is om het verblijf in een tbs-kliniek te verkorten, zonder dat dit ten koste gaat van de veiligheid.

Deel deze pagina

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 431 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 297 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1481 keer afgespeeld

Meer video en audio