'Pensioenfondsen duurzamer'

 »   ANP

Pensioenfondsen beleggen steeds duurzamer, maar ze laten ook veel mogelijkheden onbenut. Dat staat in het jaarlijkse onderzoek van de Vereniging van Beleggers voor Duurzame Ontwikkeling, die bijna alle Nederlandse pensioenfondsen heeft onderzocht.

Pensioenfonds Zorg en Welzijn, BPF Landbouw en BPF Bouw scoren in het onderzoek (.pdf) het best.

Betere selectie

Volgens de vereniging kan er nog veel systematischer duurzaam worden belegd. Verder zou er beter moeten worden geselecteerd op ondernemingen die vooroplopen in duurzaamheid.

Ook wordt gepleit voor meer transparantie over de beleggingen: van de vijftig onderzochte fondsen hebben er maar achttien een lijst gepubliceerd waarop te zien is waar het geld van de deelnemers wordt geïnvesteerd.

De vereniging heeft verder kritiek op het gebrek aan vrouwen in de bestuurskamers van de pensioenfondsen. Maar 1 van de 8 bestuursleden is vrouw, terwijl voor bedrijven het streefcijfer 30 procent is.

Deel deze pagina

Video en Audio

  • » Twee nieuwe arrestaties in Londen Video De politie in Londen heeft nog twee verdachten gearresteerd van de aanslag. Daarbij werd een...23 mei 2013, 5520 keer afgespeeld
  • » Steeds meer rellen in Stockholm Video Ook vanavond weer richten jongeren vernielingen aan. Al vier nachten op rij zijn er rellen in...23 mei 2013, 2083 keer afgespeeld
  • » Obama wil inzet drones beperken Video De Amerikaanse president Obama heeft vanavond een belangrijke speech gehouden over terrorisme en...23 mei 2013, 2194 keer afgespeeld

Meer video en audio