Zoektocht naar drenkeling hervat

Reddingsactie van de KNRM» Reddingsactie van de KNRM Johan Wieland - Flickr / Creative Commons by-nd

Boven de Noordzee zoeken de kustwacht en de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) verder naar een van de twee mannen die gisteren bij windkracht 9 overboord sloegen.

De reddingswerkers gaan ervan uit dat hij niet meer in leven is. Hij had wel een reddingsvest aan, maar geen overlevingspak, aldus de kustwacht.

De mannen kwamen gistermiddag rond 16.00 uur in het water terecht. Gisteravond werd het lichaam van de andere man uit het water gehaald.

Tweede drenkeling

De tweede drenkeling werd wel gesignaleerd, maar reddingswerkers konden door het slechte weer niet bij hem komen. Ze moesten gaan bijtanken met hun helikopter en mochten daarna vanwege de harde wind niet meer opstijgen.

De twee mannen waren aan boord van een Brits vrachtschip, dat zo'n 100 kilometer ten noorden van Terschelling voer. De bemanning zond een noodsignaal uit, waarop de reddingsoperatie in gang werd gezet.

Deel deze pagina

Audio

  • Kustwacht: weinig hoop voor drenkeling De zoektocht naar een Britse zeeman op de noordzee is bij het eerste ochtendlicht hervat. Het lichaam van de andere over boord... geslagen zeeman werd gisteren geborgen. Het lukte toen niet ook de tweede drenkeling uit het water te halen.

Video en Audio

  • » Anouk geland in Nederland Video Anouk is terug in Nederland. Aan het begin van de middag landde het vliegtuig vanuit Denemarken op...19 mei 2013, 10258 keer afgespeeld
  • » "De mariniers zijn aan het zoeken" Video Politie en defensie hebben een helikopter en een F-16 ingezet in de zoektocht naar de vermiste...19 mei 2013, 6694 keer afgespeeld
  • » Slachtoffers Meijel opa, oma en kind Video Bij een ongeluk in Meijel in Limburg zijn drie fietsers om het leven gekomen. De slachtoffers zijn...19 mei 2013, 8969 keer afgespeeld

Meer video en audio