»
Om het betalen veiliger te maken, werd het 'nieuwe pinnen' ingevoerd.
ANP Ondanks de invoering van het nieuwe pinnen, wordt in Nederland nog steeds op grote schaal geskimd. Dat meldt het tv-programma Zembla. Skimmers nemen het geld op buiten Europa, waar nog de fraudegevoelige magneetstrip in plaats van de EMV-chip wordt gebruikt.
Vooral onbemande tankstations zijn doelwit van Roemeense en Bulgaarse skimmers. Dit jaar zijn al 160 van deze tankstations geskimd, sommige meermalen. In totaal registreerden de banken tot deze week 965 skim-incidenten, nog meer dan vorig jaar.
Schade
In België wordt sinds de invoering van het nieuwe pinnen nauwelijks nog geskimd. Dat komt doordat 23 banken daar vorig jaar het gebruik van de betaalpas buiten Europa hebben geblokkeerd.
In Nederland is de Rabobank hiertoe op 1 juni overgegaan. Sinds die tijd is de schade bij die bank sterk afgenomen. De bank lijdt nu nog 200.000 euro per maand schade door het skimmen. Voor 1 juni was dat 1,4 miljoen euro per maand.
ABN Amro zal de betaalpassen buiten Europa per 1 januari blokkeren.
Deel deze pagina
»
»
»