Minister Opstelten gaat zich herbezinnen op zijn wetsvoorstel over het reguleren van prostitutie. Hij doet dat vanwege bezwaren van de Eerste Kamer tegen het voorstel.
In de Senaat wordt getwijfeld aan de effectiviteit van de wet, die onder meer regelt dat prostitutiebedrijven een vergunning van de gemeente moeten hebben.
Registratieplicht
De kritiek spitst zich toe op de registratieplicht voor prostituees en op de plicht voor klanten om zich ervan te vergewissen dat ze met een legale prostituee te maken hebben.
De behandeling van het wetsvoorstel 'Regulering prostitutie en bestrijding misstanden seksbranche' liep al eerder vertraging op in de Senaat. Die wilde eerst meer informatie van de minister over het opslaan van gegevens en over de Rechten van de mens.
Deel deze pagina

»
»
»