Eretitel Gesink, Mollema of Terpstra

Niki Terpstra» Niki Terpstra ANP

Robert Gesink, Bauke Mollema en Niki Terpstra zijn genomineerd voor de titel wielrenner van het jaar.

De winnaar van de verkiezing krijgt eind november de Gerrit Schulte Trofee uitgereikt.

Opvallend is dat Lars Boom, winnaar van de Eneco Tour, elfde in de olympische wegrace en vijfde in de wegrace van de WK, niet is genomineerd.

Andere kandidaten die afvallen waren Laurens ten Dam, die de Ronde van Spanje als achtste besloot en zeer aanvallend koerste in de Tour de France, en bijvoorbeeld Lieuwe Westra - winnaar van de Ronde van Denemarken en tweede in Parijs-Nice.

Bij de vrouwen maken Marianne Vos (olympisch en wereldkampioene op de weg), Anna van der Breggen en Annemiek van Vleuten kans op de eretitel. De winnares krijgt de Keetie van Oosten-Hage Trofee.

Voor de Gerrie Knetemann Trofee, voor de meest talentvolle renner, komen Michiel van der Heijden, Moreno Hofland en Daan Olivier in aanmerking. De verkiezing is georganiseerd door Club 48, een groep van oud-profs.

Deel deze pagina

Audio Archief

  • Terpstra denkt na Tours aan eretitel In zijn laatste koers van 2012 voegt Niki Terpstra nog een ereplaats in een klassieker toe aan zijn palmares. De Nederlander van... Omega Pharma - Quick-Step wordt derde in Parijs-Tours. Na een zege in Dwars door Vlaanderen, een vijfde plaats in Parijs-Roubaix en het Nederlandse kampioenschap op de weg, denkt Terpstra al hardop na over de titel 'wielrenner van het jaar'.

Video en Audio

Meer video en audio