»
GroenLinks-Kamerleden applaudisseren tijdens het afscheid van Jolande Sap, haar lege stoel staat op de voorgrond
ANP De vroegere GroenLinks-leider Jolande Sap heeft afscheid genomen van de Tweede Kamer zonder zelf aanwezig te zijn. Kamervoorzitter Van Miltenburg las haar afscheidsbrief voor. Sap volgde dat, naar eigen zeggen, op afstand met haar gezin.
Sap maakte tweeënhalve week geleden bekend dat ze opstapt als leider van GroenLinks en als lid van de Tweede Kamer. Ze deed dat nadat de partijtop het vertrouwen in haar had opgezegd. GroenLinks verloor bij de verkiezingen van vorige maand zes van de tien zetels.
Anders voorgesteld
In de brief schrijft Sap dat ze zich haar afscheid anders had voorgesteld. "De reden voor mijn vertrek uit de Kamer was het interne en partijpolitieke conflict dat volgde op de slechte verkiezingsuitslag, dat u via de media nauwkeurig heeft kunnen volgen", aldus Sap in de brief.
Ze wilde daar in de brief niet verder op ingaan. Ze dankte de mensen die haar de afgelopen weken hebben gesteund. Sap schrijft dat ze de beste herinneringen uit haar politieke loopbaan heeft aan het Vijfpartijenakkoord van dit voorjaar. "Dit was politiek naar mijn hart, voorbij de polarisatie, zonder taboes samenwerkend." Ze is daar nog steeds trots op.
Uitzonderlijk
Dat een Kamerlid niet zelf aanwezig is op haar laatste Kamerdag, is zeer uitzonderlijk. Sap is als fractievoorzitter inmiddels opgevolgd door haar fractiegenoot Bram van Ojik. Als Kamerlid komt Linda Voortman voor haar in de plaats.
Deel deze pagina
»