»
Wakker Dier Iglo is gekozen tot Liegebeest van 2012. Het bedrijf krijgt die titel voor zijn chickensticks "vanwege de mooie woorden over duurzaamheid op een verpakking waar gewoon plofkip in zit''.
De trofee wordt toegekend voor het product dat het meest misleidend is over dierenwelzijn. Initiatiefnemer van de verkiezing is de actiegroep Wakker Dier. Ongeveer 3000 mensen brachten via de site van Wakker Dier hun stem uit.
Biefstukbillen
De tweede prijs ging naar het nieuwe Keurmerk Duurzaam Rundvlees. Ook vlees van dikbilkoeien krijgt volgens Wakker Dier dat stempel, "maar die hebben door een genetische afwijking zulke enorme biefstukbillen dat natuurlijk bevallen vrijwel onmogelijk is".
De bitterballen van Herman den Blijker eindigden als derde. Die zouden "louter ingrediënten van topkwaliteit'' bevatten, maar bestaan volgens Wakker Dier uit vlees uit de vee-industrie. Volgens Wakker Dier heeft de klantenservice van Den Blijker laten weten dat het woord 'topkwaliteit' slaat op de verse kruiden in de bitterbal.
Vorig jaar ging de Liegebeest Trofee naar het CDA-Kamerlid Ger Koopmans omdat die had gezegd dat foie gras verantwoord wordt geproduceerd.
Deel deze pagina
»
»
»