Kostbare kunst weg uit Kunsthal

In elk geval zou het schilderij 'Het lezende meisje' van Matisse zijn verdwenen» In elk geval zou het schilderij 'Het lezende meisje' van Matisse zijn verdwenen Links: NRC / Gijsbert van der Wal | Rechts: ANP Foto

Uit de Kunsthal in Rotterdam zijn vannacht kostbare schilderijen gestolen. De politie is bezig met het onderzoek en wil nog niet zeggen om welke werken het gaat en hoeveel schilderijen er zijn gestolen. In elk geval zou het schilderij 'Het lezende meisje' van Matisse zijn verdwenen.

Een woordvoerder van de Kunsthal bevestigde dat de gestolen werken deel uitmaken van een speciale tentoonstelling voor het 20-jarig bestaan van de Kunsthal. Het gaat om werken uit een privécollectie van de Triton Foundation; een topcollectie van avant-gardistische werken. Er hangen onder meer schilderijen van Picasso, Warhol en Mondriaan.

Miljoen euro

Volgens oud-directeur Wim van Krimpen van de Kunsthal vertegenwoordigen veel schilderijen uit de collectie van de Triton Foundation een waarde van meer dan een miljoen euro. Hij verwacht dat de dieven de werken niet kunnen verkopen omdat het om bekende en goed gedocumenteerde werken gaat.

Alarm

Het is nog niet bekend hoe de dieven de Kunsthal zijn binnengekomen. Bij de politie zou een melding zijn binnengekomen van het beveiligingsbedrijf dat het inbraakalarm was afgegaan.

De kunsthal is vandaag gesloten voor het publiek.

Deel deze pagina

Video

  • video 'Dit is de nachtmerrie van elk museum' Uit de Kunsthal in Rotterdam is een onbekend aantal, waardevolle schilderijen gestolen. Het zijn doeken uit... de zogenoemde Triton-collectie, een prive-collectie. Het enige schilderij waarvan zeker is dat die gestolen is, is 'Het lezende meisje' van de Franse schilder Henry Matisse. Verslaggever Henrik-Willem Hofs is bij het museum.
  • video 'Rechercheurs druk bezig met onderzoek bij Kunsthal' Uit de Kunsthal in Rotterdam is een aantal waardevolle schilderijen gestolen. Het zijn doeken uit de... zogenoemde Triton-collectie. Verslaggever Henrik-Willem Hofs is bij het museum.
  • video Kunstwerken ontvreemd uit Rotterdamse Kunsthal Het zijn doeken uit de zogenoemde Triton-collectie. Een bijzondere verzameling, die te zien was omdat de... Kunsthal dit jaar 20 jaar bestaat. Een van de gestolen schilderijen is volgens verslaggever Henrik-Willem Hofs 'Het lezende meisje' van Matisse.

Audio

  • John Sarbach: onderzoek kunstroof loopt ten einde Inbrekers hebben vannacht mogelijk voor miljoenen aan schilderijen geroofd uit de Kunsthal in Rotterdam. De politie wil nog niet... bekend maken wat er is gestolen, maar het is wel al duidelijk dat het gaat om kunst uit de Triton Foundation die bestaat uit schilderijen van onder andere Picasso, Matisse, Mondriaan en Van Gogh. U hoort John Sarbach bij de Kunsthal in Rotterdam.
  • John Sarbach: hoe men binnen is gekomen is nog een raadsel De politie wil nog niet bekend maken welke kunstwerken er vannacht zijn gestolen uit de Kunsthal in Rotterdam. In ieder geval is... het wel al duidelijk dat de gestolen kunst hoort bij de tentoonstelling uit de privécollectie van de Triton Foundation. Waarin schilderijen van Picasso, Mondriaan en Andy Warhol. U hoort John Sarbach bij de Kunsthal in Rotterdam.
  • Van Krimpen: Triton collectie goed gedocumenteerd In de Kunsthal in Rotterdam is een kunstroof gepleegd. Volgens de politie zijn er enkele schilderijen gestolen, maar het is nog... onbekend om hoeveel werken het gaat. Ook wil de politie niet zeggen hoe de dieven zijn binnengekomen. U hoort oud-directeur van de kunsthal Wim van Krimpen.
  • Henrik Willem Hofs: een hele zwarte dag voor de kunsthal In de Kunsthal in Rotterdam is een kunstroof gepleegd. Volgens de politie zijn er enkele schilderijen gestolen, maar het is nog... onbekend om hoeveel werken het gaat. Ook wil de politie niet zeggen hoe de dieven zijn binnengekomen. Verslaggever Henrik Willem Hofs.
  • Henrik Willem Hofs: geen zichtbare inbraakschade in kunsthal In de Kunsthal in Rotterdam is een kunstroof gepleegd. Volgens de politie zijn er enkele schilderijen gestolen, maar het is nog... onbekend om hoeveel werken het gaat. Ook wil de politie niet zeggen hoe de dieven zijn binnengekomen. Verslaggever Henrik Willem Hofs.
  • Grote kunstroof in Rotterdamse Kunsthal In de Kunsthal in Rotterdam is een kunstroof gepleegd. Volgens de politie zijn er enkele schilderijen gestolen, maar het is nog... onbekend om hoeveel werken het gaat. Ook wil de politie niet zeggen hoe de dieven zijn binnengekomen.
  • 'Aantal gestolen schilderijen waarschijnlijk van Triton Foundation' In de Kunsthal in Rotterdam is een kunstroof gepleegd. Volgens de politie zijn er enkele schilderijen gestolen, maar het is nog... onbekend om hoeveel werken het gaat. Ook wil de politie niet zeggen hoe de dieven zijn binnengekomen. U hoort Mariëtte Maaskant van de Kunsthal.

Video en Audio

Meer video en audio