»
Leers vindt dat de Kamer moet aangeven wat er moet veranderen in de regels voor de gezinsmigratie.
ANP Minister Leers vindt dat de Tweede Kamer precies moet aangeven wat er moet veranderen in de regels voor de gezinsmigratie. Anders is hij niet bereid mensen die overwegen een aanvraag te doen voor gezinshereniging op de veranderingen voor te bereiden.
Op 1 oktober zijn strengere eisen voor migratie ingegaan. Daardoor het moeilijker wordt een gezin of partner over te laten komen. Een meerderheid van de Kamer vindt dat Leers de strengere regels moet opschorten, omdat het volgende kabinet ze misschien zal terugdraaien.
Aanvraag uitstellen
Maar Leers wil niet aan die wens tegemoetkomen. Hij herhaalde vandaag dat het juridisch niet mogelijk is de strengere regels buiten werking te stellen. "Bovendien staat dit kabinet er nog steeds achter, en u kunt niet van mij vragen mijn eigen beleid ongedaan te maken," zei hij.
Maar als de Kamer duidelijk maakt op welke manier de regels moeten worden aangepast, kan hij migranten daarover informeren. Ze zouden dan bijvoorbeeld kunnen overwegen hun aanvraag uit te stellen en een nieuwe aanvraag te doen als er een nieuw kabinet is.
Deel deze pagina
»
»
»