Voorzitter GL bereid te vertrekken

GroenLinks-partijvoorzitter Weening is bereid eventueel op te stappen» GroenLinks-partijvoorzitter Weening is bereid eventueel op te stappen ANP

GroenLinks-partijvoorzitter Weening is bereid op te stappen als de leden vinden dat er fouten zijn gemaakt bij het vertrek van partijleider Jolande Sap. Morgen buigt de partijraad zich in Utrecht over het besluit van de partijtop om het het vertrouwen in Sap op te zeggen. Aanvankelijk zou de partijraad praten over de verkiezingsuitslag, maar de agenda is aangepast.

De partijtop zal verantwoording afleggen over de gang van zaken rond het vertrek van Sap. "Ik ga verantwoording afleggen en als ze dat vragen, zal ik gaan," aldus Weening. Weening is overtuigd van de juistheid van het besluit om het vertrouwen in Sap op te zeggen.

'Het werkte niet meer'

Binnen de partij kwam vandaag veel kritiek op de partijtop. Critici wijzen er onder op dat de partij na de slechte verkiezingsuitslag wel achter Sap bleef staan. Jongerenorganisatie DWARS vindt dat de partijtop zich diep moet schamen. Oud-GroenLinks-leider Halsema twittert dat de partijtop haar even niet meer hoeft te bellen.

Weening begrijpt de kritiek. "Maar het werkte niet meer. Ik heb mijn verantwoordelijkheid genomen".

Geen bevoegdheid

De partijraad heeft formeel geen bevoegdheid om de partijtop te laten vertrekken. Wel kan de partijraad een extra congres uitschrijven of een uitspraak doen over het optreden van het bestuur.

De partijraad wordt live uitgezonden op Politiek24 en begint om half elf.

Maandag kiest de fractie van GroenLinks een nieuwe fractievoorzitter.

Deel deze pagina

Video

Partijvoorzitter Heleen Weening is overtuigd dat de partijtop het juiste besluit heeft genomen door het... vertrouwen op te zeggen van partijleider Jolande Sap. Nynke de Zoeten sprak uitgebreid met de partijvoorzitter over de achterliggende motieven van het partijbestuur.

Audio

  • 'Het leek zo goed geregeld' Het leek allemaal goed geregeld. Femke Halsema en Jolande Sap lieten in 2011 zien dat een machtsoverdracht goed kan verlopen. Ze... hadden er goed en lang over gepraat. Het liep anders: anderhalf jaar na het aantreden van Jolande Sap, hebben partijleden en het bestuur geen vertrouwen meer in haar. Een overzicht van politiek redacteur Hans Andringa.
  • Partijbestuur GroenLinks spoorloos Waar is Jolande Sap en waar is het bestuur? Na de schriftelijke verklaringen horen we niets meer.
  • 'Partijbestuur opereert zwak' Jolande Sap bleef aan na de verkiezingsnederlaag, maar stapt een kleine maand later alsnog op als politiek leider van GroenLinks.... Maar dat doet ze niet vrijwillig, ze is gedwongen door de partijtop om haar functie als fractievoorzitter neer te leggen. Verslaggever Hans Andringa in Den Haag.
  • Voerman: Sap had geen tijd om zich te bewijzen Professor Gerrit Voerman reageert op het vertrek van Sap als leider van GroenLinks. Voerman was onder andere samensteller van 'Van... de straat naar de staat', een boek over twintig jaar GroenLinks uit 2010.

Video en Audio

Meer video en audio