Zeldzame hattrick PSV'er Locadia

Jürgen Locadia» Jürgen Locadia Pro Shots

Met drie doelpunten in de eredivisie debuteren, dat is maar weinigen gelukt.

Jürgen Locadia van PSV maakte er drie tegen VVV-Venlo en stapte daarmee in de voetsporen van de Noor Harald Berg, die dit in augustus 1969 al eens presteerde bij ADO Den Haag.

Jongste hattrick sinds oktober 2003

Met zijn 18 jaar en 328 dagen is Locadia de jongste speler met een hattrick in de eredivisie sinds Collins John (18 jaar en 2 dagen) namens FC Twente tegen FC Groningen in oktober 2003.

Locadia was niet de enige die dit weekend drie keer scoorde. Ploeggenoot Dries Mertens, Michael de Leeuw (FC Groningen) en Lex Immers (Feyenoord) gingen de aanvaller voor. Het was twintig seizoenen geleden dat er in een speelronde in de eredivisie vier hattricks werden gemaakt.

Deel deze pagina
Dit artikel zit in dossier...

Jaaroverzicht 2012

Audio

  • Drie hattricks op rij in eredivisie De zevende speelronde was doelpuntrijk, sterker nog, het weekend telde liefst drie hattricks. Lex Immers van Feyenoord, Michael de... Leeuw van FC Groningen en Jürgen Locadia van PSV; alle drie scoorde ze drie keer in hun wedstrijd.

Video en Audio

  • » Twintig jaar CL: veel mooie finales Video Twintig jaar Champions League heeft veel mooie finales opgeleverd. Een greep uit het archief.21 mei 2013, 572 keer afgespeeld
  • » Roland Garros: 26 mei tot en met 9 juni Video Van 26 mei tot en met 9 juni is het weer zover: graveltennis vanaf Roland Garros bij de NOS.21 mei 2013, 90 keer afgespeeld
  • » Blom over doping bij Juventus Audio Ajax verloor in 1996 de Champions League-finale van Juventus. De Italianen wonnen na strafschoppen...21 mei 2013, 575 keer afgespeeld

Meer video en audio