Opstelten: rellen onacceptabel

 »   NOS

Minister Opstelten van Veiligheid en Justitie noemt de rellen in het Groningse dorp Haren "volstrekt onacceptabel". "Dit kan en mag niet getolereerd worden," aldus de minister in het NOS Radio 1 Journaal.

"We moeten de daders oppakken. Lik-op-stukbeleid en snelrecht", aldus de minister. Hij vindt ook dat de relschoppers zelf de schade moeten betalen. "En geen agressie meer tegen ambulancepersoneel. Dit kan niet."

'Juiste beslissingen'

Opstelten vindt het goed dat er onderzoek gedaan wordt naar de rellen. Hij denkt dat in Haren "de juiste beslissingen" zijn genomen. "Er zijn 500 politiemensen ingezet, die door dat tuig en relschoppers, die uit het hele land zijn gekomen, met agressie en geweld tegemoetgetreden zijn", aldus de minister. Het allerbelangrijkste is het verhalen van de schade op de relschoppers, zegt Opstelten. Ook naar de rol van sociale media zal gekeken worden.

Deel deze pagina

Video

Opstelten: 'dit is absoluut onacceptabel'

Ivo Opstelten, demissionair minister van Veiligheid en Justitie, noemt de rellen in Haren onacceptabel. Hij vindt dat de... relschoppers moeten betalen voor de schade die ze hebben aangericht.

Audio

  • Opstelten: daders Haren moeten opdraaien voor schade Demissionair minister van Justitie Ivo Opstelten vindt het onacceptabel wat er gisteravond is gebeurd in Haren. Hij kondigt daarom... ook aan dat de relschoppers zullen moeten opdraaien voor de schade.

Video en Audio

Meer video en audio