PSV verliest bij Dnjepropetrovsk

PSV'er Jetro Willems duelleert met Vitali Mandzjoek van Dnjepr.» PSV'er Jetro Willems duelleert met Vitali Mandzjoek van Dnjepr. AFP

Vier dagen na de competitiezeperd bij FC Utrecht is PSV ook de groepsfase van de Europa League in mineur begonnen.

In Oekraïne won Dnjepr Dnjepropetovsk met 2-0 dankzij twee Eindhovense blunders.

Voorzichtigheid was de moeder van de porseleinkast en beide keepers werden voor de rust amper op de proef gesteld. Boy Waterman, die door PSV-trainer Dick Advocaat was verkozen boven Przemyslaw Tyton, moest handelend optreden bij twee inzetten van Jevgen Konopljanka; bij de tweede, een vrije trap, oogde hij wat onzeker.

Zijn collega Jan Lastuvka keerde een schot van Kevin Strootman nadat eerder Jeremain Lens voor hem was opgedoken na een voorzet van Jetro Willems; de aanvaller kreeg zijn voet echter net niet tegen de bal.

Schlemielig

Op schlemielige wijze kwam PSV kort na de rust op achterstand; Timothy Derijck, in de basis voor de geblesseerde Wilfred Bouma, ging in de fout na een verre uittrap van Lastuvka, waarna de kopbal van de Braziliaan Matheus over Waterman heen via de lat in het doel belandde.

PSV was nog maar net bekomen van de tik toen na een nieuwe blunder een tweede domper volgde; Atiba Hutchinson werkte de bal in zijn eigen doel na een voorzet van Giuliano, die eerst Strootman had uitgespeeld.

Met de moed der wanhoop probeerde PSV, dat zondag de thuiswedstrijd tegen Feyenoord wacht, het tij nog te keren, maar aanvankelijk leverde dat nauwelijks gevaar op. Pas in de slotfase kreeg het via Memphis Depay enkele kansjes; de invaller bracht Lastuvka in verlegenheid met een dwarrelschot en zag een volley via de grond over gaan.

Eerste groepsnederlaag

De nederlaag tegen Dnjepr was voor PSV de eerste in een groepswedstrijd in de Europa League. Van de voorgaande achttien wedstrijden in de groepsfase van het Europese bekertoernooi hadden de Eindhovenaren er maar liefst dertien gewonnen, terwijl er vijf in een gelijkspel eindigden. PSV haalde dan ook telkens soepeltjes de knockoutfase.

In dezelfde groep F won Napoli in eigen huis met 4-0 van AIK Solna. Eduardo Vargas nam de eerste drie treffers voor zijn rekening tegen de Zweden. Invaller Marek Ham?ík liep tegen een rode kaart aan. De Slowaak zal daardoor bij Napoli ontbreken als de Italianen op 4 oktober op bezoek komen bij PSV.

Deel deze pagina

Dnipro Dnipropetrovsk

2 doelpunt(en)
  • Matheus 50'
  • e.d. Atiba Hutchinson 58'
PSV

PSV

0 doelpunt(en)
Stadion: Dnipro Arena Scheidsrechter: Miroslav Zelinka Toeschouwers: 31003

Statistieken

  • Gele kaarten
    Dnipro Dnipropetrovsk 3
    PSV 3
  • Rode kaarten
    Dnipro Dnipropetrovsk 0
    PSV 0
  • Strafschoppen
    Dnipro Dnipropetrovsk 0
    PSV 0

Basisspelers

Jan Lastuvka 16 21 Boy Waterman
Ondrej Mazuch 3 13 Atiba Hutchinsone.d. 58'
Vitali Mandzyuk 5 4 Marcelo
42'Euhen Cheberyachko 14 18 Timothy Derijck
Ivan Strinic 17 15 Jetro Willems46'
50'91'Matheus 99 6 Mark van Bommel
Roeslan Rotan 29 7 Ola Toivonen77'
Giuliano 8 8 Kevin Strootman90'
85'85'Jevgen Konopljanka 10 17 Luciano Narsingh74'
85'Roman Zozulya 18 11 Jeremain Lens90'+2'
90'+2'Jevgen Seleznjov 21 14 Dries Mertens75'
Wisselspelers
85'Vitaliy Denisov 19 16 Orlando Engelaar46'
85'Jaba Kankava 6 9 Tim Matavz74'
91'Michael Odibe 23 22 Memphis Depay75'
Denys Shelikhov 77 1 Przemyslaw Tyton
Serhiy Kravchenko 4 2 Mathias Zanka Jørgensen
Oleksandr Alijev 88 23 Stanislav Manolev
Nikola Kalinic 9 10 Georginio Wijnaldum

Video en Audio

  • » Cappel na Volendam-Limburg Lions Video De reactie van Volendam-handballer Martijn Cappel na de eerste finalewedstrijd om de Nederlandse...26 mei 2013, 72 keer afgespeeld
  • » Robben: eindelijk af van 'loserstempel' Video De reactie van Arjen Robben nadat hij met Bayern München de Champions League-finale van 2013 heeft...25 mei 2013, 10177 keer afgespeeld
  • » Adams ziek van verlies Video De reactie van Limburg Lions-handballer Roel Adams na de eerste finalewedstrijd om de Nederlandse...25 mei 2013, 68 keer afgespeeld

Meer video en audio