'VS vernietigt stukken in Libanon'

Demonstranten in Beiroet» Demonstranten in Beiroet AFP

Medewerkers van de Amerikaanse ambassade in Beiroet zijn begonnen met het vernietigen van vertrouwelijke documenten. Dat blijkt uit een rapport dat in handen is van persbureau Associated Press.

In het rapport, dat afkomstig is van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, staat dat de ambassade in Beiroet de noodprocedures heeft herzien en is begonnen met het vernietigen van vertrouwelijke informatie. Om wat voor stukken het gaat, is niet bekend. Verder wordt gemeld dat Libanees personeel van de ambassade tijdelijk naar huis is gestuurd.

Libië

Vorige week werden in andere landen diplomatieke posten van de VS aangevallen door demonstranten tegen de anti-islamfilm 'Innocence of Muslims'. Bij een aanval op het consulaat in Benghazi in Libië kwam de ambassadeur om het leven.

Washington heeft daarop alle diplomatieke posten opdracht gegeven om hun veiligheidsmaatregelen onder de loep te nemen. Een anonieme bron rond het ministerie zegt dat een aantal ambassades, waaronder die in Libanon, nu informatie vernietigt. Op welke posten dat nog meer gebeurt, is niet bekend.

Nazrallah

In Beiroet gingen vandaag tienduizenden mensen de straat op om te demonstreren tegen de film. Hezbollah-leider Nazrallah had opgeroepen tot de protestactie. Die vond plaats in buitenwijken van Beiroet, kilometers verwijderd van de Amerikaanse ambassade.

Deel deze pagina

Video en Audio

Meer video en audio