Gerrit Komrij krijgt postuum prijs

Gerrit Komrij (1944-2012)» Gerrit Komrij (1944-2012) ANP

De onlangs overleden dichter Gerrit Komrij krijgt postuum de Boudewijn Büchprijs. De prijs gaat naar iemand die het antiquarische boek onder de aandacht van een breed publiek weet te krijgen.

Volgens de jury is er voor Komrij gekozen vanwege zijn levenslange inzet en belangstelling voor de wereld van het zeldzame boek. Dat komt naar voren in "zijn essays en columns, bibliofiele edities van zijn werk en zijn eigen omvangrijke boekenverzameling".

Witte handschoentjes

De Boudewijn Büchprijs wordt op 6 oktober uitgereikt tijdens de Amsterdam Antiquarian Book, Map & Print Fair. Komrijs partner Charles Hofman zal de prijs in ontvangst nemen.

De prijs is een set witte handschoentjes in een glazen kastje. Büch was in tv-programma's vaak te zien met dergelijke handschoenen aan als hij een oud boek in handen nam.

De prijs werd vorig jaar in het leven geroepen ter herinnering aan schrijver en verzamelaar Boudewijn Büch, die 10 jaar geleden overleed. Toen kreeg Diederik van Vleuten de prijs.

Deel deze pagina

Video en Audio

  • » "Lichamen Ruben en Julian geborgen" Video Kees van Dam is in Cothen en heeft het laatste nieuws over het onderzoek van de politie.20 mei 2013, 346 keer afgespeeld
  • » Luchtballon Cappadocië neergestort Video Twee luchtballonnen zijn tegen elkaar gebotst in Turkije. Daarbij is een Braziliaanse toerist om...20 mei 2013, 186 keer afgespeeld
  • » Doden bij aanslagen in Irak Video In diverse steden in Irak zijn vanochtend autobommen ontploft. Daarbij kwamen ten minste 26 mensen...20 mei 2013, 78 keer afgespeeld

Meer video en audio