Kiezers Saba lopen niet warm

The Bottom, hoofdstad van Saba» The Bottom, hoofdstad van Saba Dick Drayer / NOS

Door correspondent Dick Drayer

Een kwart van de inwoners van Saba en St. Eustatius zegt woensdag niet te gaan stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen. Ruim de helft van het electoraat weet nog niet of ze naar de stembus gaan. Volgens een peiling van de Wereldomroep vindt de helft van de bewoners op beide eilanden dat er onvoldoende voorlichting over de verkiezingen is gegeven.

De eilanden Saba, St. Eustatius en Bonaire mogen voor het eerst meedoen aan de verkiezingen in de Tweede Kamer. Na de ontmanteling van de Nederlandse Antillen in 2010 zijn zij een bijzondere gemeente onder Nederlandse vlag geworden.

De cijfers van de twee Bovenwindse Eilanden laten een zelfde beeld zien als Bonaire, waar vorige week gepeild is naar de populariteit van de Nederlandse verkiezingen.

Geen vertrouwen

80 procent van de ondervraagden op Saba en 70 procent op St. Eustatius is nauwelijks op de hoogte van de Nederlandse politieke ontwikkelingen. Vertrouwen dat de eilanden goed worden vertegenwoordigd in de nieuwe Tweede Kamer is er nauwelijks.

Vijf op de zes eilandbewoners zijn niet overtuigd dat Nederlandse politici hun best zullen doen voor de eilanden in Caribisch Nederland. De Nederlandse politieke partijen hebben nauwelijks campagne gevoerd op Saba en St. Eustatius. In ieder geval heeft 89 procent van de ondervraagden daar niets van gemerkt.

Onder de overige 11 procent die wel op de hoogte is van Nederlandse politieke partijen en hun campagnes blijkt dat er niet één partij is die het wat betreft campagne-activiteiten beter doet dan de andere. Verreweg de meeste stemgerechtigden op de eilanden kennen de Nederlandse politieke partijen en Nederlandse politieke leiders niet of nauwelijks.

Deel deze pagina

Video en Audio

Meer video en audio