»
Een Boeing van Lufthansa in Los Angeles
skinnylawyer - Flickr / Creative Commons 2.0 by-sa Het cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is om middernacht aan een landelijke staking begonnen. Het is de derde staking in een week. Het cabinepersoneel onderhandelt al meer dan een jaar met de leiding van Lufthansa over meer loon. Dit heeft nog geen resultaat opgeleverd.
Lufthansa heeft vanwege de staking bijna 1000 van de 1800 vluchten voor vandaag geschrapt. De Duitse spoorwegen zetten alle beschikbare treinen in om passagiers toch op weg te krijgen. Mensen kunnen hun vliegticket inruilen voor een treinticket.
Vorige week vrijdag organiseerde de vakbond UFO een staking op de luchthaven van Frankfurt. Dinsdag werd opnieuw gestaakt in Frankfurt, Berlijn en München.
Problemen
De staking van vandaag leidt vooral tot problemen op de luchthavens van Frankfurt, Berlijn, München en Stuttgart. Ook reizigers die naar de VS en Azië willen vliegen, hebben last van de werkonderbreking die 24 uur zal duren.
Deel deze pagina
»
»