»
Kees van der Staaij (SGP)
NOS SGP-lijsttrekker Van der Staaij vindt dat na de verkiezingen snel gekeken moet worden naar de mogelijkheid van een minderheidskabinet. Dat zei hij in het NOS Radio 1-journaal.
Van der Staaij wees erop dat het na 12 september door het versnipperde politieke landschap moeilijk kan worden om een meerderheidskabinet te vormen. "Je moet niet eindeloos investeren in een meerderheidskabinet en dan constateren dat het niet mogelijk is", zei Van der Staaij. Hij denkt dat inzetten op een minderheidskabinet sneller tot resultaat kan leiden.
Steun goed bevallen
De SGP is bereid om zo'n kabinet te steunen. Het steunen van het kabinet-Rutte is Van der Staaij goed bevallen. "In zo'n positie wordt er beter naar je geluisterd." Hij wees erop dat er verschillende voorstellen van de SGP zijn aangenomen.
Van der Staaij noemde het heel lastig voor de SGP om in een kabinet met GroenLinks of D66 te stappen. "Het moet wel geloofwaardig blijven", zei hij. Volgens hem zijn D66 en de SGP vaak water en vuur.
Deel deze pagina
»
»
»
»
»
»
video
video
»
»