Tiener Robson blijft verrassen

Laura Robson» Laura Robson AFP

De nog altijd maar achttienjarige Laura Robson blijft verrassen op de US Open.

Na haar opmerkelijke overwinning in New York op drievoudig toernooiwinnares Kim Clijsters versloeg ze in de derde ronde ook de als negende geplaatste Chinese Li Na: 6-4, 6-7 (5), 6-2.

De Engelse verloor de tiebreak nipt, leek rijp voor de sloop, maar toonde ook tegen de Chinese (in 2011 winnares op Roland Garros) aan te kunnen knokken.

Stosur en Kvitova ronde verder

Voor een plaats in de kwartfinales dient Robson opnieuw af te rekenen met een Grand Slam-winnares; titelhoudster Samantha Stosur schaarde zich onder de laatste zestien dankzij een zege op de Amerikaanse Varvara Lepchenko: 7-6 (5), 6-2.

De als vijfde geplaatste Petra Kvitová kende geen problemen met de Française Pauline Parmentier, de bedwingster van Michaëlla Krajicek: 6-4, 6-4.

De Tsjechische steekt de laatste tijd in een prima vorm en won in de aanloop naar de US Open de toernooien van New Haven en Montreal. Die vorm was ver te zoeken, maar op de grote punten stond Kvitova er. Zo won ze twee van haar drie breekpunten.

Deel deze pagina
Dit artikel zit in dossier...

US Open 2012

Video en Audio

Meer video en audio