NOS houdt voetbalsamenvattingen

Tom Egbers» Tom Egbers NOS

De NOS zendt ook in het seizoen 2013/2014 de samenvattingen uit van de eredivisie. De NOS en Eredivisie Media & Marketing hebben het huidige contract met een jaar verlengd.

Het nieuws volgt op de verkoop van de liverechten van de eredivisieduels aan Fox, het bedrijf van mediamagnaat Rupert Murdoch. Daarna ontstond onzekerheid over wat er met de samenvattingen ging gebeuren, onder meer die van zondagavond 19.00 uur ("met het bord op schoot").

Vijftig jaar

Algemeen directeur Jan de Jong van de NOS is blij dat de kijker de samenvattingen nog minimaal twee jaar bij de NOS kan zien. "Wekelijks kijken miljoenen mensen naar het eredivisievoetbal bij NOS Studio Sport. Dat is en blijft voor ons de mooiste blijk van waardering."

Het liefst ziet hij het voetbal nog de komende vijftig jaar bij de NOS. "Daar is nu een bescheiden begin mee gemaakt, maar het medialandschap is sterk aan het veranderen en de concurrentie zal verder toenemen," zegt De Jong.

Bewust gekozen

Directeur Alex Tielbeke van Eredivisie Media & Marketing: "Voor iedereen die het eredivisievoetbal een warm hart toedraagt is het goed dat we nu duidelijkheid kunnen geven over de samenvattingen de komende tijd". Tielbeke benadrukt dat er bewust is gekozen voor een verlenging van een jaar. De eredivisieclubs hopen dat de samenvattingen daarna voor meer geld kunnen worden verkocht.

De verlenging geldt ook voor de live verslaggeving op de radio, in het NOS-programma Langs de Lijn.



Deel deze pagina

Video en Audio

Meer video en audio