Ahold boekt meer omzet en winst

Kantoor van Ahold in Amsterdam» Kantoor van Ahold in Amsterdam ANP

Supermarktreus Ahold heeft in de eerste zes maanden van dit jaar zowel de omzet als de nettowinst zien stijgen met 8 procent.

De omzet kwam uit op 17,4 miljard euro en onder aan de streep bleef er 530 miljoen euro over. Dat ondanks de moeilijke marktomstandigheden, zegt het bedrijf.

'Moeilijke markt'

Het is knokken om de klant in zowel de Verenigde Staten als in Nederland. Klanten laten zich door de economische malaise vooral leiden door de prijs en doen veel prijsbewuster boodschappen. Aan de kostenkant wordt in de concurrentie met andere supermarkten veel uitgegeven aan promotie en reclame. Ook de prijzenacties kosten geld, terwijl de campagne tijdens het EK voetbal weinig succesvol is gebleken.

Ahold verwacht dat de markt de komende tijd moeilijk zal blijven en houdt rekening met stijgende grondstofprijzen, vooral in de VS. Om de kosten in de hand te houden is Ahold eerder al een besparingsprogramma gestart. Dat moet tot 2014 zo'n 350 miljoen euro opleveren.

Belgiƫ

Inmiddels heeft Ahold zes supermarkten in Belgiƫ waarvan de resultaten "bemoedigend" worden genoemd. Eerder dit jaar werd Bol.com overgenomen. Daarnaast is het bedrijf begonnen met de ombouw naar de AH-formule van winkels die zijn overgenomen van Jumbo.

Deel deze pagina

Audio

  • Ahold: licht teleurgesteld over resultaat in Nederland Supermarktreus Ahold heeft zowel de omzet als de nettowinst in de eerste zes maanden van dit jaar zien stijgen met 8 procent. De... omzet kwam uit op 17,4 miljard euro en onderaan de streep bleef er 530 miljoen euro over. En dat ondanks de moeilijke marktomstandigheden, zoals het bedrijf schrijft in het perbericht. Ahold publiceerde een klein uurtje geleden de halfjaarcijfers.

Video en Audio

Meer video en audio