KPN geeft ook verkoop BASE op

Hoofdkantoor van KPN in Den Haag» Hoofdkantoor van KPN in Den Haag ANP

Telecombedrijf KPN stopt met de pogingen om de Belgische mobiele dochter BASE te verkopen. KPN zegt in een persbericht dat door de "huidige moeilijke marktomstandigheden" de prijs die voor het belbedrijf geboden werd tegenviel. BASE had 1,8 miljard euro moeten opbrengen.

BASE werd in juli in de etalage gezet. KPN wilde het bedrijf verkopen op voorwaarde dat het een goede prijs zou opleveren. Volgens topman Eelco Blok moest de prijs recht doen aan de sterke marktpositie en vooruitzichten van het mobiele belbedrijf. Onder meer De Persgroep (krantengroep AD, Volkskrant, Trouw en Parool) zou belangstelling hebben voor het mobiele belbedrijf.

Mislukt

Eerder mislukte ook al de verkoop van de Duitse mobiele dochter E-Plus. KPN hoopte met die verkoop ruim 4 miljard euro binnen te halen. Met de verkopen wilde KPN investeringen betalen en de positie in Nederland verstevigen, onder andere via het snellere mobiele 4G-netwerk voor consumenten.

BASE is binnen KPN een stevige winstmaker.

Deel deze pagina

Video

KPN houdt BASE op zak

Telecombedrijf KPN stopt met de pogingen om het Belgische dochterbedrijf Base te verkopen. Volgens KPN wordt er te weinig geld... geboden voor de mobiele telefonie-aanbieder.

Audio

  • 'KPN heeft geld nodig voor investeringen in Nederland' Telecombedrijf KPN stopt met de pogingen om de Belgische mobiele dochter BASE te verkopen. KPN zegt dat potentiële kopers te... weinig boden. BASE stond sinds een maand in de etalage en had 1,8 miljard euro moeten opbrengen. Tim Overdiek ingesprek met Jos Versteeg, analist bij Theodoor Gilissen Bankiers.

Video en Audio

Meer video en audio