Van der V. niet naar Gelderland

De Eindhovense pedoseksueel Sytze van der V. gaat toch niet in Gelderland wonen.» De Eindhovense pedoseksueel Sytze van der V. gaat toch niet in Gelderland wonen. ANP

De Eindhovense pedoseksueel Sytze van der V. gaat toch niet in Gelderland wonen. Volgens Van der V. is uitgelekt wat zijn nieuwe woonplaats zou worden. Daarom gaat hij op zoek naar een nieuw huis.

Vorige week kwam naar buiten dat Van der V. naar een eengezinswoning in Gelderland zou verhuizen. De burgemeester van de Gelderse plaats in kwestie zou niet op de hoogte zijn, omdat de rechter bepaald had dat de reclassering de verblijfplaats niet bekend mag maken. Anders zou de burgemeester mogelijk een gebiedsverbod opleggen.

Reclassering

Van der V. had zijn huis zelf geregeld en heeft het adres op last van de rechter gemeld bij de reclassering. De 64-jarige man zegt nu dat de reclassering heeft laten uitlekken waar hij zou gaan wonen. De pedoseksueel gaat nu op zoek naar een nieuw huis.

De Eindhovense burgemeester Van Gijzel legde Van der V. in 2009 een gebiedsverbod op voor heel Eindhoven. Hij wilde zo onrust onder de inwoners van de gemeente voorkomen. Later oordeelde de rechter dat de burgemeester daarmee te ver was gegaan.

Zwervend bestaan

Het is niet duidelijk waar Van der V. sindsdien verblijft. Mogelijk leidt hij een zwervend bestaan. Een huis dat werd aangeboden door de reclassering heeft hij geweigerd.

De 64-jarige pedoseksueel was eerder voor ontucht met minderjarige jongens veroordeeld tot 36 maanden gevangenisstraf, waarvan negen voorwaardelijk.

Deel deze pagina

Video en Audio

Meer video en audio