»
Neil Armstrong op een congres in februari 2012
EPA Neil Armstrong, de Amerikaan die als eerste mens op de maan liep, herstelt van een hartoperatie. Woensdag onderging Armstrong, die afgelopen zondag 82 jaar werd, een bypassoperatie vanwege vier verstopte kransslagaders.
NASA-baas Charles Bolden wenste "deze ware Amerikaanse held" via Facebook een snel herstel. "Zijn pioniersgeest zal hem zeker van pas komen bij het herstel van deze zware operatie. De voltallige NASA-familie denkt aan hem en leeft met Neil en zijn familie mee", schreef Bolden.
Jubileum
Op 20 juli 1969 landde Armstrong met de Apollo 11 op de maan. Hij sprak daarbij de historische woorden: "Een kleine stap voor een mens, een enorme sprong voor de mensheid".
Oud-astronaut Buzz Aldrin, die ook deel uitmaakte van de Apollo 11-missie, wenste Armstrong via Twitter ook een spoedig herstel toe. "We hebben met elkaar afgesproken om het 50-jarige Apollo-jubileum in 2019 te halen."
Deel deze pagina
»
»
»