»
Overlevenden van de bootramp in Zanzibar kwamen vanochtend aan op Schiphol
ANP Vijf Nederlandse overlevenden van het veerbootongeluk bij Zanzibar zijn vanmorgen teruggekeerd op Schiphol. Vier van hen waren samen op vakantie in Afrika. Met een verblijf op het eiland Zanzibar zouden ze de trip afsluiten.
De ramp met de veerboot voltrok zich heel snel. "We zaten in die boot, die enorm wiebelde", vertelt Eline van Nistelrooij, een van de overlevenden. "Op een gegeven moment ging de boot om en kwam het water binnen, waarna de ramen sprongen. Ik zat vast, omdat onze rugzakken op me lagen", herinnert ze zich.
"Een vriend van mij hield mijn hand vast en heeft die ook niet meer losgelaten. Ik zag allemaal Afrikaanse vrouwen langs me glijden. Daarna heeft die vriend me omhooggetrokken en werden we door het water omhoog geduwd. Vervolgens ging hij links het raam uit en ik knalde tegen het rechterraam aan."
Reddingsboot
Van Nistelrooij weet zich daarna ook uit de boot te bevrijden. "Dan lig je in de zee en zie je een reddingsboot, waar iedereen naartoe wil. Ik werd onder water getrokken en heb volgens mij ook nog mensen geraakt met mijn bergschoenen. Uiteindelijk ben ik op die boot terechtgekomen en daar hebben we een uur gezeten."
Vooral het beeld van de Afrikaanse vrouwen met kleurige gewaden is Van Nistelrooij bijgebleven: "Het waren oudere vrouwen, die niet konden zwemmen. Hun gewaden werden ook hartstikke zwaar door het water. Ik zie ze zo wegglijden."
Passagierslijsten
Volgens de Nederlandse zaten er veel meer mensen op de boot dan nu wordt gemeld. "De getallen van die passagierslijsten kloppen niet", denkt ze. "Wij stonden er niet eens op. De boot was slecht, het lag ook niet aan de hoge golven. De boot trok geen rechte lijn. Het was schandalig."
"Het is een wonder dat we allemaal nog leven. We zijn een van de weinige gelukkigen", zegt Van Nistelrooij, die aangeeft nog in een "rare shocktoestand" te zitten.
Echtpaar
Gisteren werd bekend dat een Nederlands echtpaar dat ook op de veerboot zat, is omgekomen.
Deel deze pagina
video
video
video